Diesle, nie są jeszcze rozdysponowane.
Warto było pozostawić 8100-8199.
~Paweł
[02, Maj 2026 at 12:13 AM]
Czemu akurat 81xx, mogli zachować (i dalej mogą 88xx), przynajmniej byłaby klimatyzacja.
~E
[02, Maj 2026 at 12:16 AM]
Pewnie że warto było zostawić 81xx, tylko głupi ZTM uparł się że nie mają klimy... Taki Lipsk na przykład kupuje teraz nowe Solarisy bez klimatyzacji pasażerskiej i jakoś ludzie tam żyją...
Ewakuacyjne autobusy z założenia muszą być wielkopojemne.
Na Kleszczową przyjdą nowe SU18IVE.
~Bet
[03, Maj 2026 at 09:38 PM]
Ile przyjdzie tych przegubów na R-2, czy R-1 coś też dostanie z nowych przegubów?
~E
[04, Maj 2026 at 08:20 AM]
No i z założenia ewakuacyjne autobusy powinny być chyba rozdysponowane po wszystkich zajezdniach...
~Czerstwy
[04, Maj 2026 at 06:47 PM]
Wiadomo czy doczekamy się kiedyś powrotu do ruchu 1992?
~Solaris
[05, Maj 2026 at 10:29 AM]
To ile sztuk będzie na Stalowej bo są różnie wersje i nie wiadomo która jest realna?
~Wujek Staszek
[05, Maj 2026 at 07:33 PM]
Co do ewakuacyjnych kartonów,żywię nadzieje,że trafią na R-1,gdyż właściwie od 2019 (poza 2020,2024 i 2026),mamy wyłącznie "używane" przegubowce tj. SM18,SU18 z 2010 i część z 2011
~x
[06, Maj 2026 at 05:50 PM]
@Buffalo Bus Na Kleszczową podobno idą w zamian 88xx ze Stalowej. Jak się domyślam, po dostawach nowych elektryków na Kleszczową pójdą już bezpośrednio do kasacji.
~ghf
[23, Maj 2026 at 12:03 AM]
Woronicza to akurat zdaje się że elektryki nowe ma dostać a więc dostatnie wreszcie nowe przeguby. Uważam też jednak że autobusy ewakuacyjne faktycznie powinny być rozdysponowane na każdą zajednie, oraz że nie powinny one być wyłącznie przegubowe no bo przegub nie wszędzie wjedzie
~Paweł
[24, Maj 2026 at 12:43 AM]
~Wujek Staszek Woronicza to akurat ciągle coś dostaje, więc jeśli diesli nie podzielą na wszystkie zajezdnie to Woronicza jest tą która nie powinna dostać żadnego, bo i tak pewnie dostaną przeguby z przetargu 90+90.
~R1
[05, Czerwiec 2026 at 05:44 PM]
3872, jakieś nowości co kiedy przyjedzie? Może jakieś wieści co do przenosin?
~Dawid
[06, Czerwiec 2026 at 08:42 PM]
Ja bym zostawił 88xx na r5 redutowa(zamknięta od 2013 rok.) do ewakuacji. Co nie którzy kierowcy lubią te serie drudzy już nie lubią z powodu skrzyni biegów/silników.
Pierwsze SU18IVE w tym miesiącu i ładowarki na Kleszczową , Yutongi w lipcu i Irizary w grudniu na Woronicza.
Przenosiny serii 52xx kontynuacja w miarę dostaw elektryków.
~Gryzly
[07, Czerwiec 2026 at 01:02 PM]
@3872 Jak elektryki na Woronicza? To po co oddają 52xx na R-4? Mógłbyś opisać cały obieg? Z góry dzięki
~Bet
[07, Czerwiec 2026 at 01:29 PM]
Te przeguby na R-1, chwilowo? Kiedy jakieś przeguby zawitają na Woronicza na stałe?
Warto było pozostawić 8100-8199.
Na Kleszczową przyjdą nowe SU18IVE.
Przenosiny serii 52xx kontynuacja w miarę dostaw elektryków.